Sjakk på Toppen Kantine i Trondheim

Pratelagsjakk
Eric og Kristin vant finalen under årets første lagsjakk-konkurranse på Toppen Kantine.

En hyggelig start med pratelagsjakk under årets første klubbkveld på Toppen Kantine i Trondheim. Neste onsdag fortsetter vi med barnesjakk fra klokka 17.00 og lynsjakk med tidshandicap fra klokka 19.00. Vi har fortsatt plass til flere, send en epost hvis du vil delta: t76dahl@gmail.com

Fortsett å lese «Sjakk på Toppen Kantine i Trondheim»

Sjakkåret 2019 igang – mange nye sjakkinteresserte etter VM!

Lær sjakk i Trondheim
Tirsdagsakademiet på Nidaros Idrettsungdomsskole i Trondheim

Idag var årets første sjakktrening med TirsdagsakademietNidaros Idrettsungdomsskole. Vi fortsetter med to treningsgrupper og felles spilling som tidligere år. Mange jevne oppgjør og god konsentrasjon også i kveld!

Fortsett å lese «Sjakkåret 2019 igang – mange nye sjakkinteresserte etter VM!»

Laglistene klare – Eliteseriens runde 4 – 6 spilles i helga!

Hell Sjakklubb i Eliteserien
Eliteserielaget til Hell Sjakklubb sesongen 2018/2019

Bergens – Hell runde 4, fredag fra klokka 18.00 (live) (resultater)

  1. IM Benjamin Haldorsen – GM Mihajlo Stojanovic (S)
  2. IM Joachim Birger Nilsen – FM Eivind Olav Risting (H)
  3. IM Ivar Bern – FM Trygve Dahl (S)
  4. IM Kjetil Stokke – Øyvind Andersen Lundeby (H)
  5. IM Eirik Gullaksen – Adrian Søderstrøm (S)
  6. Ole Emil Frisvold – Andreas Gangstad Rygg (H)

Hell – Asker runde 5, lørdag fra klokka 12.00

  1. GM Mihajlo Stojanovic (H) – IM Geir Sune TAllaksen
  2. FM Eivind Olav Risting (S) – GM Berge Østenstad
  3. FM Trygve Dahl (H) – GM Jonathan Tisdall
  4. Øyvind Andersen Lundeby (S) – FM Jøran Aulin-Jansson
  5. Adrian Søderstrøm (H) – CM Åsmund Hammerstad
  6. Andreas Gangstad Rygg (S) – CM Svetoslav Mihajlov

Hell – SK 1911 runde 6, søndag fra klokka 10.00

  1. GM Mihajlo Stojanovic (H) – GM Frode Olav Olsen Urkedal
  2. FM Eivind Olav Risting (S) – GM Torbjørn Ringdal Hansen
  3. FM Trygve Dahl (H) – FM Lucas Ranaldi
  4. Øyvind Andersen Lundeby (S) – FM Isak Storme
  5. Adrian Søderstrøm (H) – Noam Aviv Vitenberg
  6. Andreas Gangstad Rygg (S) – Aleksander Lindbøl

Fortsett å lese «Laglistene klare – Eliteseriens runde 4 – 6 spilles i helga!»