Hell Sjakklubb

Sjakk i Trondheim og Stjørdal – sjakktrening og spillerutvikling i hjertet av Trøndelag

Scandic Hell Grand Prix 2019 ferdigspilt

2 min read
Scandic Hell Grand Prix 2019
Del gjerne!

Årets turneringshelg på Scandic Hell går mot slutten med ny deltakerrekord. 138 spillere deltok på en eller flere av helgas turneringer.

Nina Hagesæther (Levanger) og turneringsvinner FM Johannes Luangtep Kvisla (SK 1911)

Scandic Hell Grand Prix 2019 går mot slutten med ny deltakerrekord. 138 spillere deltok på en eller flere av helgas turneringer.

Scandic Hell Grand Prix 2019

Gruppe A

  1. FM Johannes Luangtep Kvisla SK 1911 4/5 poeng
  2. Christian Laverton TSF 3,5 poeng
  3. FM Trygve Dahl Hell 3,5 poeng

Gruppe B

  1. Kjell Sjøbrend Mosjøen 5/5 poeng
  2. Brage Modell Namsos 4 poeng
  3. Kristian Røilid Mosjøen 4 poeng

Gruppe C

  1. Ketil Moen Konnerud 4,5/5 poeng
  2. Kristin Ribe Hell 4 poeng
  3. Olav Bjørkan Hell 3,5 poeng

Resultatlister (65 spillere)

Mathias Unneland med hvite brikker mot Kjell Arne Lilleløkken.
Mathias Unneland (Ålesund) mot Kjell Arne Lilleløkken (Levanger) som tok 2. plassen i lynsjakken.
Scandic Hell Blitz Grand Prix 2019
  1. FM Johannes Luangtep Kvisla SK 1911 7,5/9 poeng
  2. Kjell Arne Lilleløkken Levanger 7,5 poeng
  3. Emerik Våpenstad Roulet-Dubonnet  Hell 6,5 poeng
  4. Shadi Sian Hell 6,5 poeng

Resultatlister (42 spillere) Opptak av alle rundene på 1. bord.

Turneringsvinner FM Johannes Luangtep kvisla med hvit brikker mot Christian Laverton.
FM Johannes Luangtep Kvisla (SK 1911) mot Christian Laverton (TSF), Christian vant med 6/6 poeng.
Scandic Hell Rapid Grand Prix 2019
  1. Christian Laverton TSF 6/6 poeng
  2. FM Trygve Dahl Hell 5 poeng
  3. Edwin David Hell 5 poeng

Resultatlister (46 spillere)

Sjakkturnering for barn, ungdom og voksne amatører.
Helga begynte med turnering for junior- & amatørturnering inndelt i aldersklasser.
Scandic Hell Junior & Amatør

Gruppe C

  1. Thea-Sophie Nitter (Oppdal SK)
  2. Gard Kristian Teigseth-Grødal (Hell SK)
  3. Mustafa Ubade Firat (Levanger)

Gruppe D

  1. Håkon Ødegård (Steinkjer USL)
  2. Bendik Yrjar Teigseth-Grødal (Hell SK)
  3. Oliver A. Johansen (Hell SK)

Gruppe E

  1. Niclas Kvarberg Sæteren (Elefantene)
  2. Pål Folven
  3. Stefan Trotsenko (Hell SK)

Gruppe G

  1. Tevfik Akgun (Levanger)
  2. Erik Folven
  3. Essam Ismail Awad

Resultatlister (58 spillere)

Takk til alle tilreisende og lokale spillere som deltok og gjorde dette til ei flott sjakkhelg på Scandic Hell. En spesiell takk til Mosjøen-gjengen for stor deltakelse og god omtale. Håper flere av dere kommer tilbake i august, når vi skal prøve oss på ei litt større turnering!

Hell Sjakklubb arrangerer lokale, regionale, nasjonale og internasjonale sjakkturneringer.