SJAKK VÅR & SOMMER 2019

Oversikt over turneringer og sjakkarrangement vår & sommer 2019

HURTIGSJAKKTURNERING 

  • Søndag 28. juni på Åsveien skole i Trondheim
  • Aldersbestemte klasser med premier til alle
  • FIDE-rata klasse
  • Turneringsinformasjon

LAGSJAKK FOR BARN OG UNGDOM & FIDE-RATA HURTIGSJAKK

  • Søndag 5. mai på Åsveien skole i Trondheim
  • Lagturnering for barn og ungdom
  • FIDE-rata klasse
  • Turneringsinformasjon kommer.

SCANDIC HELL GRAND PRIX FESTIVAL 2019

STORSJØDRAGET 

 

SJAKKHELG I TRONDHEIM

Fredag 21. juni – søndag 23. juni

Program kommer.

HELL CHESS FESTIVAL 2019 

SJAKKTURNERINGER

Hell Sjakklubb - spillerutvikling i TrøndelagOppfordrer de som ønsker å spille NM for klubblag  til å ta kontakt. (Epost: t76dahl@gmail.com) Muntlig har vi vel 5 lag, i følge påmelding per epost har vi 2 lag. (Vanskelig å organisere lag hvis jeg ikke får vite hvem som vil delta.)

http://tournamentservice.com/invitation.aspx?TID=NMforklubblag2019-Konnerudsjakklubb

Jeg håper også at klubbens medlemmer som tenker å delta på turnering under Scandic Hell Chess Festival i juni og Hell Chess Festival 2019 melder seg på. Her er det tilbud til spillere på alle nivå!

Til helga er det sjakkturnering på Frøya, ingen i klubben som tar en tur dit? Nå som vi er største klubb i Trøndelag er det litt pinlig hvis vi ikke deltar i turneringene til naboklubbene!

http://tournamentservice.com/invitation.aspx?TID=FroyaLakse-BGP2019-Froyasjakklubbbarnogungdom

Send gjerne en epost hvis du lurer på hvilke turneringer som kan passe for deg!

Torbjørn Dahl – Hell Sjakklubb

 

52 spillere deltok på sjakkturnering i Trondheim

Bilde fra juniorturneringa på Toppen Kantine i februar 2019 – Hell Sjakklubb

Gledelig oppmøte under onsdagens sjakkturneringer på Toppen Kantine i Trondheim, med 36 spillere i juniorturneringa og 18 i voksenturneringa. Spillere fra flere klubber og skoler i Trøndelag deltok.

Topp 3 i hver klasse:

Klasse 2009 og yngre:

  1. Oliver A. Johansen (Mandagsakademiet/Hell): 15 av 15 mulige poeng
  2. Bendik Yrjar Teigseth-Grødal (Hell SK): 13 poeng
  3. Alfred Kjærnes Fossum (Tirsdagsakademiet/Hell): 13 poeng

Klasse 2003-2008:

  1. Brage Olsen Brekke (Klæbu):15 av 15 mulige poeng
  2. Vegard Høiaas (Klæbu): 13 poeng
  3. Eivind Vang (TSFU): 11 poeng

Klasse aktiv junior:

  1. Max Moe Pedersen (Hell SK): 13 poeng
  2. Alexander Øye-Strømberg (Hell SK): 11 poeng
  3. Martin Øksendal (Hell SK): 11 poeng

Klasse voksen:

  1. Alic Mirnes (Hell SK): 5 av 5 mulige poeng
  2. Tommy Drevland (TSF): 4 poeng
  3. Torbjørn Dahl (Hell SK): 4 poeng

Takk til alle fremmøtte og alle som hjalp til, og takk til familien Øye-Strømberg og Teigseth-Grødal for bilder!