Det haglet medaljer til Hell SK
Troppen på 10 Hell-spillere som fikk det til å hagle medaljer
En litt beskjeden Hell-tropp på 10 spillere har konkurrert blant godt over 500 spillere den siste uka under Landsturneringa i Larvik. Medaljefangsten har derimot på ingen måte vært beskjeden.
Robin Wullum fikk gull i klasse 3 både i hovedturneringen og i lynsjakken.
Alexander Øye-Strømberg ble kadettnorgesmester i lynsjakk og sikret bronse i hovedturneringen med seier i siste runde.
Kristoffer Wang Strømhaug tok like godt med seg to NM-titler hjem til Trøndelag. Mange utrolig sterke resultater blant de øvrige spillerne fra klubben ble det også.
Oppfordrer spillere og foresatte til å sende enda flere bilder, så legger jeg ut et bildegalleri etter hvert.
Se alle resultatene.
Det blir ikke noe lang pause i Hell Sjakklubb, 24.-26. juli kommer GM Mihajlo Stojanovic til Trøndelag nok en gang. Se Sommeråpent med Hell Sjakklubb. Det er mye som tyder på at vi fortsetter å hente kompetansen fra sjakknasjonen Serbia!
3.-11. august arrangerer klubben Hell Chess Festival, hvor kultur, bredde og toppsjakk kombineres i ett og samme arrangement. Vi forventer spillere fra 20 land til den eneste internasjonale turneringen i regionen.




















Sjakk i Trondheim og Stjørdal – sjakktrening og spillerutvikling med Hell Sjakklubb i hjertet av Trøndelag. Torbjørn Dahl